Saturday, August 3, 2024

7 wskazówek, jak nie pozwolić, aby stres miał wpływ na Twoją wagę

 7 wskazówek, jak nie pozwolić, aby stres miał wpływ na Twoją wagę -006

Czy stres wpływa na Twoją walkę z odchudzaniem?

Stres wywołany dietą dodaje się do stresów w życiu osobistym i zawodowym, z którymi spotykamy się każdego dnia, często powodując „błędne koło” zwiększonego stresu i zwiększonego spożycia żywności. Osoby poddane stresowi mają tendencję do angażowania się w samobójcze i niezdrowe zachowania, takie jak objadanie się, a istnieją mocne dowody biologiczne na to, że zestresowani ludzie mogą szybciej przybierać na wadze. „Jestem zestresowany, więc jem”. Wiele osób skarży się, że objadają się w odpowiedzi na stres w pracy lub w życiu osobistym. Jeśli to brzmi podobnie do Ciebie, przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące radzenia sobie z przejadaniem się związanym ze stresem, które pomogą Ci wyeliminować ten niezdrowy nawyk.

1. Ćwicz czekanie. Odłóż natychmiastową satysfakcję, gdy dopadnie Cię głód. Powiedz sobie, że będziesz czekać od 10 do 30 minut na jedzenie. Są duże szanse, że jeśli Twoje zachcianki są związane wyłącznie ze stresem, znikną, gdy pozwolisz sobie na rozproszenie uwagi.

2. Prowadź dziennik żywności, w którym zapisz, co jesz każdego dnia. Świadomość konieczności zapisywania każdej przekąski lub przekąszenia może być dobrym sposobem na przypomnienie sobie, że należy pomyśleć przed jedzeniem.

3. Poproś o pomoc przyjaciela – najlepiej takiego, którego również kuszą pragnienia związane ze stresem. Kiedy poczujesz ochotę na jedzenie, napisz do niego krótką notatkę lub zadzwoń.

4. Dbaj o odżywienie. Jedz regularnie, zdrowe przekąski, aby utrzymać poziom energii. Pomijanie posiłków w sytuacjach stresowych powoduje jedynie, że jesz więcej i jest to niezdrowe, kiedy już zabierasz się do jedzenia.

5. Publikuj wiadomości przypominające wszędzie tam, gdzie prawdopodobnie je zobaczysz, gdy pojawi się ochota na stres. Użyj dowolnego komunikatu, który Ci odpowiada. Przykładami mogą być: „Czy naprawdę jesteś głodny?” lub „Pomyśl o tym, dlaczego jesz”.

6. Fizycznie usuń kuszące produkty spożywcze z domu lub biura. Nigdy nie chodź na zakupy będąc głodnym i zawsze przed zakupami rób listę produktów spożywczych; przynieś do domu tylko to, w czym czujesz się dobrze, jedząc.

7. Znajdź czas dla siebie każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jest to 10 minut na refleksję i relaks, czy też jest to zabawne zajęcie, które Cię ożywi, ważne jest, aby to zrobić. Zdrowie to nie tylko zdrowie fizyczne, dobre samopoczucie psychiczne jest równie ważne. Zasługujesz na codzienne odstresowanie się psychiczne!

Słowa kluczowe:

utrata masy ciała, dzieci, dzieci, tłuszcz, dieta, jedzenie, ćwiczenia, fitness, zdrowie

No comments:

Post a Comment